ארבעה אנשים בקבוצת למידההאם תרצו להבין טוב יותר ואת עצמכם ואת הקרובים לכם ואת השפעות הסביבה החברתית והתרבותית? את ההתפתחות של ילדים ונוער בסיכון?

אם כן הלימודים בחוג לייעוץ והתפתחות האדם עשויים לספק את סקרנותכם.

אנחנו מקיימים מיפגש זום  ביום ראשון 9.8 בשעה 18:30 שבו תוכלו לקבל מידע ולשאול את שאלותיכם (במיפגש ישתתפו גם סטודנטים מהחוג).

תוכלו כמובן לקבל מידע גם קודם לכן במזכירות החוג – לילך לוי, בטלפון 04-8288320 או במייל  llevy3@univ.haifa.ac.il

אם אתם מעוניינים להשתתף במיפגש הירשמו בקישור הבא: https://bit.ly/2OIH9t8
dana amirברכות חמות לפרופ׳ דנה אמיר, מהחוג לייעוץ והתפתחות האדם, לרגל זכייתה בפרס חוקר/ת ותיק/ה במסגרת פרסי חבר הנאמנים תש"ף.
הפרס ניתן על פרסום מחקרים בבימות יוקרתיות לאורך שנים ומצוינת מחקרית יוצאת דופן, זכיה בפרסים יוקרתיים וגרנטים בולטים.
דנה יקרה, לכבוד הוא לנו שאת חלק מהפקולטה שלנו.

יישר כח והמשך עשייה ברוכה!

אדר ן אליהוד׳׳ר אדר בן-אליהו, מהחוג לייעוץ והתפתחות האדם וראשת הקונסורציום לנוער/ילדים בשגרת חירום של מרכז הלאומי לחקר וידע הערכות למצבי אסון, הגיבה בכתבה באתר ynet (ידיעות אחרונות) לגבי הערכות משרד החינוך לקראת פתיחת שנת הלימודים בשגרת קורונה. בדבריה ד״ר בן-אליהו הדגישה כי "צריך לייצר גם חוויה של שליטה בקרב התלמידים, כדי להפחית את חוויית הטראומה ולהימנע משינויים קיצוניים במהלך שנת הלימודים, כמו כן צריך לחזק את מערכת החינוך מבחינת אנשי מקצוע ואפילו להציב איש רפואה בצוות החירום הבית ספרי, אפילו במשרה חלקית. המתווה צריך להפחית מצבים שיגרמו לבידוד הקטינים, מערכת החינוך צריכה להיערך ללמידה בקפסולות וכיתות קטנות במקביל ללמידה במשמרות״.

לקריאת הכתבה באתר Ynet לחץ כאן (בחלון חדש)

ידיים יחדאיך תגיב אם אחד מחברייך ירגיש עצוב ומתוסכל אחרי שאיבד הזדמנות טובה בקריירה? סביר להניח שתרגיש רע עבור אותו חבר ותרצה לעזור לו להרגיש טוב יותר.
ייתכן ותנסה לגרום לו להסתכל על הסיטואציה מזוית אחרת, חיובית יותר, או שתזמין אותו לארוחה במסעדה. מחקרים חדשים מציעים שמתן עזרה יכול לעזור לא רק למקבל העזרה, אלא גם לנותן העזרה.
למשל, אתה יכול להרגיש גאה בעצמך או פשוט שמח יותר לאחר שעזרת לחברך. לעומת זאת, מתן עזרה לחבר יכול להיות מתיש ולקחת ממך משאבים רגשיים וקוגניטיביים. כמו כן, מחשבות על הכישלון של חברך יכולות לגרום לך להרגיש מדוכדך.
במאמר הסקירה שפורסם בכתב העת Cortex, ד״ר נגה כהן, מהחוג לחינוך מיוחד וד״ר רעות ארבל, מהחוג לייעוץ והתפתחות האדם, מציעות מודל קונספטואלי שמתאר את הפקטורים שמשפיעים על ההשלכות של מתן עזרה למישהו אחר.
באופן ספציפי, הן טוענות שמתן עזרה יתרום או יפגע בנותן העזרה כתלות במאפיינים האישיותיים שלו, בסיטואציה, ובאסטרטגיה בה הוא נוקט על מנת לתת את העזרה.
בנוסף, הן סוקרות את המסלולים המוחיים המעורבים במתן עזרה. מדובר במסלולים מוחיים הקשורים לאמפתיה, חיזוקים (rewards), וויסות רגשי.

קישור למאמר המלא (בחלון חדש)

כריכת שלושת הספריםברכות חמות לפרופ׳ אמריטוס אדיר כהן לרגל צאת שלושה ספרי שירים:


לשבור את הלוחותכריכת הספר לשבור את הלוחות

התנ״ך האנושי בשיר. שירים על התנ״ך, פרשיותיו, עלילותיו, דמויותיו ועולמו האנושי, כתובים באספקלריה של ימינו. השירים נועזים לשבור את הלוחות, להמשיך נבואות תוכחה, להעלות מסרים עזים וביקורתיים על חברה, שבר עיתים, מנהיגות עריצה, מול סיפורי בראשית מלבבים, שירת אהבה והתעלות אנושית מ״יצר לב האדם רע מנעוריו״ ועד יצר לב האדם טוב מנעוריו, מזעקת איוב, הפסימיות של קוהלת ועד המופלאה באהבות - אהבת שיר השירים.... 

 

 

 

בנים חורגים להיקוכריכת הספר בנים חורגים להיקו

שירים קצרצרים.

כחמש מאות שירים קצרצרים שמורשתם בהייקו ופיתוחם לגבישי מבע על עולם ומלואו. מרוכזים במדורים: לשיר אהבה, נקטר הנשיקות, חיים נפרטים בשיר, כנפי פרברים, על אף שהמוח יודע, שמש וירח ויפי הבריאה, הילד הוא הילד, משקפי חלום, יצאתי מתולדות חיי, לזכור את שירת העשבים, עיוורי הדרך, הגשר המתמוטט, מאחורייך, נשיקות סוף הדרך...

 

 

 

 

קפה ושירכריכת הספר קפה ושיר

שירי בית הקפה.

שירים המעלים עולמות רבים ועשירים המתגלים בחווית בית הקפה.

פרשיות אהבה ובגידה, ידידות וקנאה, כאב ותקווה, הרפתקאות וחלומות המועלות כולן בעושר רב של דמויות וסיפורי חייהן, לבטייהן, התמודדויותיהן עם החיים, בריחותיהן, חלומותיהן ואהבותיהן...

עינת בטקסהחוג לייעוץ והתפתחות האדם מברך את עינת אליזרוב – תלמידה במסלול הישיר לדוקטורט, ואת המנחים שלה – ד"ר יאיר זיו וד"ר מיה בניש וייסמן על זכייתה של עינת במלגת קרן עזריאלי.

עינת היא בוגרת החוג ומגלה מנהיגות ומצוינות כבר מתחילת לימודיה בחוג.

מלגות קרן עזריאלי מוענקות על בסיס מצוינות אקדמית והישגים אישיים יוצאי דופן.

בחירת המועמדים נעשית על בסיס הישגיהם האקדמיים, תכונותיהם האישיות, כושר מנהיגותם והפוטנציאל העתידי שלהם לתרום תרומה ממשית לתחום מחקרם.

 מחקרה של עינת עוסק בקשר בין ערכים והתנהגות חברתית בגיל הרך והתפקיד המתווך של עיבוד מידע חברתי.

עינת, אנחנו מאד גאים בך ומאחלים לך הצלחה במחקרך והישגים רבים גם בהמשך.

 מחברי החוג לייעוץ והתפתחות האדם

באתר זה נעשה שימוש בתמונות מתוך מאגרי התמונות Thinkstockphotos Shutterstock istockphoto
Menu