כריכת הספרברכות לפרופ׳ משה זיידנר, מהחוג לייעוץ והתפתחות האדם, על הופעת קובץ מיוחד של כתב העת Higher Ability Studies  בעריכתו (יחד עם פרופ'  היידרון שטובר) בנושא "ויסות עצמי ללמידה בקרב תלמידים מחוננים, מוכשרים, ובעלי הישגים גבוהים".

לצפייה בכריכת הקובץ ובתוכן העיניינים (בחלון חדש)

ד״ר אדר בן אליהובשבוע שעבר הקונסורציום לנוער/ילדים בשגרת חירום בראשו ד"ר אדר בן-אליהו מהחוג לייעוץ והתפתחות האדם בפקולטה לחינוך, אירח פורום מולטי-דצפלינארי של מרצים מהאקדמיה ואנשי שטח בנושא חשוב זה. בין המרצים האורחים פרופ' דני ברום וגב' שרית מהמרכז הישראלי לטיפול בפסיכוטראומה, וד"ר אבי אביטל מהפקולטה לרפואה בטכניון. זהו המפגש הרביעי מסוגו. הקונסורציום הינו חלק ממרכז הידע והמחקר הלאומי בתחום ההיערכות למצבי חירום במשרד המדע והטכנולוגיה והרשות הלאומית לחירום (רח"ל) במשרד הביטחון.

לינק של הקונסורציום (בחלון חדש): http://muchanut.haifa.ac.il/index.php/he/2-uncategorised/146-2019-09-04-07-46-32

סרטונים מהמפגש:

ההרצאה של דני ברום כאן (בחלון חדש): https://youtu.be/KlkzYIdzpKo

ההרצאה של שרית כאן (בחלון חדש): https://youtu.be/ybuIbO-Ei0A

חלק מכריכת הספרהפקולטה לחינוך מברת את פרופ׳ אדיר כהן לרגל צאת ספרו החדש: ״לחבר חלומות ומציאות יחדיו, על החיים הטובים״.כריכת הספר


מקום חשוב נודע לתפיסת החיים הטובים, השמחה, היופי, האופטימיות, התקווה, הן בעצבנו את חיינו, הן בהתמודדותנו עם קשייים ומצוקות, הן באיזוננו הנפשי, הן בהעשרת חויותינו ומעורבותנו בחיים, הן בעבודתנו על עצמנו ובתרגמנו חלומתינו למציאות.

בפרקים השונים של הספר אבחן את ההיבטים הפילוסופיים, הפסיכולוגיים, החווייתיים והיצירתיים של תחומים אלה; אציע כלים טיפוליים למצוא את השלווה בתוכנו ולגלות את ההנאה ולא לפחד לגעת בה, לחוות את השמחה ולהגשים חלומות.

מכאן הספר אינו רק הגותי-תיאורטי, אלא שואף להיות מיתרגם למציאות; להציע תבחינים ושאלונים; ציור מפות חיים; כלים מעשיים ודרכי הפעלתם; בחינות שיטתיות ודרכים לפירושן; הדגמות מהחיים והספרות, שיתוף בלמידתנו את עצמנו ובבחירתנו דרכים לחתירתנו אל החיים הטובים.

המחבר פרופ. אדיר כהן, פרופ. לחינוך ולביבליותרפיה באוניברסיטת חיפה, שימש ראש החוג לחינוך במיכללת עמק יזרעאל, עמד בראש בית-הספר לחינוך, בראש החוג לחינוך ובראש לימודי התרפיות בעזרת יצירה והבעה באוניברסיטת חיפה. מייסד לימודי הביבליותרפיה והתרפיה הפילוסופית וממטפחיהם בישראל ובעולם. הוא מחברם של ספרים רבים בביבליותרפיה, פילוסופיה של החינוך, ספרות וספרות ילדים. עורכם של כתבי-עת בתחומים הללו וחתן פרסים רבים, ישראליים ובין לאומיים.

באתר זה נעשה שימוש בתמונות מתוך מאגרי התמונות Thinkstockphotos Shutterstock istockphoto
Menu