אדם הולך ביעריום העיון השנתי של המגמה לביבליותרפיה אירח השנה את הסופר דויד גרוסמן במושב חגיגי לכבוד ספרו האחרון "איתי החיים משחק הרבה". במושב השתתפו פרופ' גבי צורן ופרופ' דנה אמיר.

המושב השני ביום העיון הוקדש לכתיבה של ניצולי שואה, והשתתפו בו פרופ' הדס ויסמן וד"ר עדי דוכין.


לחצו על הלינק (בחלון חדש) לצפייה בשני המושבים

כריכת הספרהפקולטה לחינוך מברכת את פרופ׳ דנה אמיר, מהחוג לייעוץ והתפתחות האדם, כריכת הספר אבני ריחייםלרגל צאת ספרה החדש ׳אבני ריחיים׳.

"שכן הילדות אבדה להם. אך לא באופן שבו היא אובדת תמיד, מנושלת אט־אט ממעמדה לטובת הסודות המתוקים של ראשית ההתבגרות. היא אבדה להם בעיצומה, תוך כדי התרחשותה, אבדה להם תוך כדי שניתנה להם, כשם שדברים רבים כל כך ניתנו להם ונלקחו מהם בו־ברגע, כשם שאמיתות וכללים והרגלים הוצהרו בקול ואז נסתרו בלחש, או גרוע מזה, ללא מילים."
אבני ריחיים, הממואר שכתבה דנה אמיר, נפרש בין מסע לאחור בתוך חלליו של בֵּית הילדוּת, המצופפים את גורלם של ארבעה אחים במעין "אי ילדים", תרתי משמע, לבין מסה אינטימית של אם מאמצת על ברית אימוץ אקראית לכאורה, הנכרתת עם ילד השב ומערער על אפשרות ביותו.  
בפרוזה ציורית, דחוסה, מסתורית ונדירה בחריפותה, במבט ה"נכפל פנימה והחוצה", נעה דנה אמיר שוב ושוב בין תיאורים חיים של חוויות ומצבים מוחשיים ומדומיינים – ארוחת ערב משפחתית, משחקי ילדות, חלומות, אורחים, עונשים – לבין התבוננות  קיומיות נוקבת על תעתועי ההורות הביולוגית והמאמצת, על דמיון משפחתי, על הפקרה ונישול, על אמונה וסליחה.

 

יותם הודהפקולטה לחינוך מברכת את ד״ר יותם הודיותם הוד, מהחוג ללמידה, הוראה והדרכה, שנבחר לחבר במועצת המנהלים (Board of Directors) של האגודה הבינלאומית היוקרתית של מדעי הלמידה (International Society of the Learning Sciences) לשנים 2021-2027.
ד״ר הוד נבחר לתפקיד, מתוך רשימה מכובדת של חוקרים בינלאומיים בתחומים של למידה, הוראה וטכנולוגיות חינוכיות. בחירה זאת מעידה על הנראות הבינלאומית הרבה, שהצליח לצבור בשנים מעטות. כחלק משש שנות הכהונה בתפקיד, ד״ר הוד ייזכה להוביל מספר פרויקטים, וכן להיות חבר בצוות הקובע את עתיד האגודה לשנים הבאות.

 בהצלחה! גאים בך ובהישגיך!
באתר זה נעשה שימוש בתמונות מתוך מאגרי התמונות Thinkstockphotos Shutterstock istockphoto
Menu